flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

План реагування на надзвичайні ситуації в Ленінському районному суді м.Запоріжжя

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом голови Ленінського

районного суду  м. Запоріжжя

№  28 від 30 листопада 2022 року

                      

 

 

 

 

 

ПЛАН РЕАГУВАННЯ

 

на надзвичайні ситуації в

Ленінському районному суді м. Запоріжжя

 

Структура плану

 

 

 

 

 

Розділ І. Загальні положення ………………………………………………3

 

 

 

Розділ ІІ. Висновки з аналізу ймовірних джерел небезпеки в Ленінському районному суді м.Запоріжжя           ..............................................................3-4

 

 

 

Розділ ІІІ. Організація і порядок виконання заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій ..................................................................................4-6

 

 

 

Розділ ІV. Організація і порядок виконання заходів при загрозі та/або виникненні надзвичайної ситуації …………………………………….....6-11

 

 

 

Розділ V. Організація забезпечення дій щодо реагування на надзвичайні ситуації ……………………………………………………………………11-13

 

 

 

 

 

І. Загальні положення

 

План реагування на надзвичайні ситуації в Ленінському районному суді м. Запоріжжя (далі – План реагування) розроблений відповідно до Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року (із змінами), Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану» від 16 березня 2000 року № 1550-ІІІ (із змінами), Постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 223 «Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня», Постанови Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 року №11 (із змінами) «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту»,  Постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368 (із змінами) «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями», Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 (із змінами) «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій», інших законодавчих та нормативно-правових актів, які діють у сфері цивільного захисту.

  

План реагування складено з метою:

 

 

Основним завданням  Плану реагування є збере­ження життя і здоров'я людей, мінімізація матеріальних втрат. З цією метою вживаються заходи для захисту приміщень суду, місць постійного перебування людей, вирішення питань зосередження або термінової евакуації працівників та відвідувачів суду з території, на яку можуть бути поширені небезпечні фактори уражен­ня прогнозованої надзвичайної ситуації техногенного,  природного  чи соціального характеру.

Підставою для введення в дію основних заходів Плану реагування є загроза виникнення чи виникнення надзвичайної ситуації, що несе небезпеку життю та здоров’ю працівників суду або загрозу виникнення руйнування чи втрати майна.

  

Розділ ІІ. Висновки з аналізу ймовірних джерел небезпеки в Ленінському районному суді м.Запоріжжя

Приміщення Ленінського районного суду м. Запоріжжя розташоване в чотирьохповерховій житловій будівлі за адресою: м. Запоріжжя, вул.Незалежної України, буд.1/2, на першому поверсі.

Аналізуючи  ймовірні джерела небезпеки та можливість  виникнення надзвичайних стуацій, які можуть загрожувати нормальному (звичайному) функціонуванню суду та нести небезпеку життю і здоров`ю працівників, можна класифікувати  надзвичайні обставини за такими видами:

 

 Розділ ІІІ. Організація і порядок виконання заходів

щодо попередження надзвичайних ситуацій

 

        Залежно від реальної ситуації, масштабів, наслідків і особливостей надзвичайної ситуації, що прогнозується або виникла, за рішенням голови суду визначається один із режимів функціонування суду, а саме:

 

а) режим повсякденного функціонування – тимчасово встановлюється за умов нормальної виробничо-промислової, радіаційної, хімічної, сейсмічної, гідрогеологічної, гідрометеорологічної, техногенної та пожежної обстановки та за відсутності епідемій, епізоотій, епіфітотій;

 

б) режим підвищеної готовності – тимчасово встановлюється у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації за рішенням Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міських державних адміністрацій для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем;

в) режим надзвичайної ситуації – тимчасово встановлюється у разі виникнення надзвичайної ситуації за рішенням Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міських державних адміністрацій для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем;

г) режим надзвичайного стану - тимчасово встановлюється у межах території, на якій введено правовий режим надзвичайного стану відповідно до  Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану»  для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем.

 Комплекс основних заходів, що реалізуються при введені Плану реагування в дію:

а) у режимі повсякденного функціонування:

            

б) у режимі підвищеної готовності:

 

в) у режимі надзвичайної ситуації:

 

 

г) у режимі надзвичайного стану:

 

У разі загрози виникнення надзвичайної ситуації проводяться:

 

    У разі  виникнення надзвичайної ситуації проводяться:

 

Розділ ІV. Організація і порядок виконання заходів при загрозі та/або виникненні надзвичайної ситуації

 

У разі істотного погіршення радіаційної, хімічної, біологічної (бактеріологічної), сейсмічної та гідрометеорологічної обстановки або отримання інформації (прогнозу) про можливість виникнення надзвичайної ситуації, а також у разі раптового її виникнення, у режим підвищеної готовності приводяться відповідальна особа з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в Ленінському районному суді м. Запоріжжя (далі – відповідальна особа) та працівники апарату суду.

               Керівництвом суду та відповідальною особою з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки суду забезпечується здійснення заходів, необхідних для якнайшвидшої нормалізації ситуації, ліквідації загрози безпеці життю та здоров’ю працівників суду, мінімізації втрат та завданих збитків, проведенням робіт у  разі виникнення  надзвичайної ситуації до прибуття  аварійно-рятувальних  підрозділів та спеціалізованих  формувань ДСНС України.

               При загрозі або виникненні надзвичайної ситуації, у разі необхідності, здійснюється зміна режиму роботи суду та, за можливості, проведення аварійно-рятувальних і відновлювальних робіт.

         

Загроза або виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру  в Ленінському районному суді м. Запоріжжя можлива у разі:

 

 

 

 

 

 

Отримавши повідомлення Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області по телебаченню чи міській радіомережі (перед повідомленням подається команда „УВАГА ВСІМ!”) про можливість настання стихійного лиха природного характеру  - необхідно виконати наступні дії:

 

 

1.3. Порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій епідеміологічного характеру (виникнення і поширення групових та масових інфекційних захворювань):

 

 

1.4. Порядок здійснення заходів у разі виникнення землетрусу

 

Ознаки близького землетрусу:

  1. Запах газу, де раніше цього не відзначалось.
  2. Тривога птахів та домашніх тварин.
  3. Іскри між близько розташованими електричними дротами.
  4. Блакитне освітлення внутрішньої поверхні будинків.

 

Основні заходи, які підлягають негайному виконанню:

 

 

  1. У разі виникнення надзвичайних ситуацій соціально-політичного та (або) воєнного характеру приміщення суду може стати місцем, де ймовірно може статися:

 

2.1. Виявлення вибухового пристрою в приміщенні суду

та прилеглій території

 

З метою попередження вибуху та встановлення наявності вибухового пристрою необхідно:

 

При виявленні вибухового пристрою або підозрілих речей необхідно:

 

 

 

Терористи намагаються розмістити вибухові пристрої у найбільш уразливих місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню.

До таких місць, як правило, належать:

 

В окремих випадках вибуховий пристрій може бути замаскований у поштових посиланнях (посилки, конверти), букетах квітів, подарунках тощо.

Також до ознак підозрілих предметів, що можуть виявитись вибуховими пристроями, можна віднести:

Слід пам'ятати, що вибухова речовина може бути різноманітного походження та мати різні властивості.

 

Основні заходи, які підлягають негайному виконанню:

 

 

 

Якщо приміщення суду захоплене терористами, необхідно:

-     при можливості відразу повідомити правоохоронні  органи про терористичну атаку за  телефоном 102;

 

Розділ V. Організація забезпечення дій щодо реагування на надзвичайні ситуації

Забезпечення організаційних заходів у разі загрози виникнення або настання надзвичайної події, своєчасне виконання практичних заходів щодо локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації покладається на керівництво суду та відповідальну особу з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в Ленінському районному суді м. Запоріжжя.

Управління заходами та діями цивільного захисту у разі загрози виникнення або настання надзвичайної ситуації техногенного, природного та соціального характеру здійснюється з пункту управління заходами цивільного захисту, розташованого в приміщенні, де розміщується керівництво суду, а при необхідності з укриття.

 

З отриманням повідомлення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації приводиться у готовність система управління цивільного захисту, а саме:

 

 

З отриманням повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації:

 

У відповідності до основних заходів Плану реагування проводяться наступні заходи:

 

Управління, зв¢язок, оповіщення та взаємодія організовується з використанням  мереж  мобільного зв’язку , міської та міжміської АТС.

Отримання відповідних сигналів, команд, розпоряджень і повідомлень здійснюється на державних,  регіональних і місцевих каналах радіомовлення і телебачення.

 

Мережі зв’язку

Відповідальною особою з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в Ленінському районному суді м.Запоріжжя через міську автоматизовану телефонну мережу підтримується зв`язок з:

 

Порядок отримання інформації і організація оповіщення про надзвичайні ситуації

 

Інформацію про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру (радіоактив­ного забруднення місцевості, хімічного зараження, вибуху, промислових пожеж, в епіцентрі яких може опинитися будівля суду, транспортної аварії, аварії на енергетичних та комунальних системах життєзабезпечення) та природного походження (метеорологічних, агрометеорологічних, гідрологічних небезпечних явищ, природних пожеж та епідеміологічних спалахів), настання надзвичайних подій соціального характеру можна отримати від:                        

 

Оповіщення  працівників суду про виникнення надзвичайної ситуації  здійснюється за допомогою внутрішнього телефону або через відповідальну особу.