flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 

Історія Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

 

Після визволення міста Запоріжжя від німецької окупації 14 жовтня 1943 року на території Ленінського району був організований народний суд першої, другої, третьої дільниці вищевказаного району, який діяв відповідно до закону «Про судоустрій СРСР, союзних та автономних республік», прийнятого на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 16 серпня 1938 року і знаходився у підпорядкуванні Управління Народного Комісаріату юстиції по Запорізькій області.

На виконання Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 25 березня 1946 року Народний Комісаріат юстиції був перейменований в Міністерство юстиції УРСР, а народні суди 1-ї, 2-ї та 3-ї дільниці Ленінського району м. Запоріжжя Управління народного комісаріату юстиції по Запорізькій області перейшли в підпорядкування Управління Міністерства юстиції УРСР по Запорізькій області.

В січні 1948 року був організований Народний суд 4-ї дільниці Ленінського району м. Запоріжжя, який знаходився в упорядкуванні Управління Міністерства юстиції УРСР по Запорізькій області.

З 18 грудня 1960 року розпочав свою діяльність народний суд Ленінського району м. Запоріжжя Запорізького обласного суду Верховного Суду УРСР.

З 24 лютого 1994 року, згідно Закону України «Про судоустрій України» в найменуванні районних народних судів виключено слово «народний». З цього часу Ленінський районний народний суд став називатися Ленінським районним судом міста Запоріжжя.

Впродовж тривалого часу діяльності Ленінського районного суду м. Запоріжжя, у його складі перебувало 12 суддів. Унікальність суду на той час полягала в тому, що саме у цьому суді, відокреммо від інших судів України та простору колишнього СРСР, усі судді були жінками. Головою суду з 1987 року була призначена Савченко Галина Василівна, яка працювала суддею цього ж суду з 1982 року. У 2015 році голова суду Савченко Галина Василівна пішла у відставку. Також у складі суду працювали такі судді: Дубина Лариса Анатоліївна, Дюженко Лілія Анатоліївна, Лисенко Лариса Іванівна, Лихосенко Маргарита Олександрівна, Махіборода Ніна Олександрівна, Мусієнко Ніна Миколаївна, Нікітенко Наталія Пантиліївна, Колесник Сніжана Геннадіївна, а також судді, які працюють і нині: Козлова Наталія Юріївна, Турбіна Татяна Федорівна, Баруліна Тамара Євгенівна. У 2015 році до складу суду приєднались такі судді: Добрєв Микола Васильович, Гнатюк Олександр Миколайович, Ісаков Дмитро Олександрович.

На цей час у Ленінському районному суді м. Запоріжжя працюють такі судді: голова суду Козлова Наталія Юріївна, Турбіна Татяна Федорівна, Баруліна Тамара Євгенівна, Добрєв Микола Васильович, Гнатюк Олександр Миколайович, Ісаков Дмитро Олександрович.

Керівником апарату Ленінського районного суду м. Запоріжжя є Полівода Ольга Володимирівна, яка працює у цьому суді з 1991 року, заступником керівника апарату Ленінського районного суду м. Запоріжжя є Пасютіна Олена Володимирівна, яка працює у цьому суді з 1997 року.

Увесь Ленінський районний суд м. Запоріжжя має загальну чисельність працівників апарату суду - 58 посадових осіб (без урахування суддів).

Апарат Ленінського районного суду м. Запоріжжя має переважну більшість професіоналів своєї справи, які працюють у Ленінському районному суді багато років, мають великий стаж та досвід роботи, добре знають та люблять свою справу.